Son on yılda, Zimmer Dental başarılı hasta sonuçlarına ulaştırmak için dünyada Zimmerin kapsamlı ürün grubuna inanan binlerce kliniğin güvenini kazanmayı başarmıştır. Zimmer Dental, endüstride en iyi değeri sağlamak için benzersiz, bilimselliği kanıtlanmış ürünlerindeki devamlılığı her daim sunarak bu güveni devam ettirme konusunda her zaman gayret göstermektedir.

Tapered Screw-Vent® Implant Sistemi, özel sürtünme-donanımı dahili uyum birleşimi den başlayarak, önemli hizmet ve eğitici programlarla desteklenmiş onarıcı ve yenileyici ürünlerine kadar, uygulamalarınızı kolaylaştıran yeni ürünler ve hizmetler geliştirmeye kendini adamıştır.

Zimmer Dental Inc, Zimmer holding firması içerisinde faaliyet göstermektedir. 1927 yılında kurulmuştur. Ortopedik implantların yeniden yapılandırılmasında , dizayn, gelişme, üretim ve pazarlama faaliyetlerinde dünyada önde gelen lider firmalardan biridir. Bu faaliyetler aynı zamanda birleşik ve dental, spinal implantların, travma ürünlerinin ve ortopedik cerrahiye bağlı ürünlerin geliştirilmesini de içermektedir.

Tek Parça Zimmer Implant ise , Zimmer Dental ailesine uzun çalışmalar ve uzmanlık sonucunda katılan heyecan verici yeni bir eklemedir. Güvenilir ve başarılı Tapered Screw-Vent® Implantlar gibi en iyi performansı sağlaması için üretilmiştir. Tek Parça Zimmer Implantları restorasyon sürecine çok önemli kolaylık ve güvenilirlik sağlamaktadır, bu sayede de hastaların arzuladığı estetiği sağlama konusunda oldukça başarılı olmuştur. Kolay tek parça dizaynı sayesinde tek seviye bir protokole, zaman tasarrufu ve hassas dokulara daha az travma ile ulaşılmasına ve tedavinin sonuçlanmasına yardımcı olmaktadır, operasyon sonrasında hastalar daha az rahatsızlık duyarak günlük yaşamlarına devam ederler.

Indiana, Warsaw’daki merkezleri ile 25 ten fazla ülkeye direkt operasyonları vardır. Zimmer’in medikal eğitimde, asgari yayılımcı cerrahi prodesürlerindeki uzmanlığı ve yenilikçi görüşü firmayı piyasada yıllardır lider konumda konumlandırmıştır. Zimmer ürünleri halihazırda 100 den fazla ülkede temsil edilmekte ve satılmaktadır. Zimmer 8000 den fazla çalışanı ile hastanın yaşam kalitesini her geçen gün artıran çalışmaları ve geliştirmeleri ile dünya çapında gurur duyulan bir marka haline gelmeyi başarmıştır.

Zimmer, dünya çapındaki uzmanlık ağı ile dental implantlar, diz, omuz, omurga üzerinde çalışmalar yaparak çene kemiği tedavilerilerinde yeniden yapılandırmaya gitmiş bir firmadır. Zimmer ailesi dünya çapındaki bu uzmanlığını miras olarak geliştirerek devam etmeye kendini adamıştır. Arkasındaki destek ile, Zimmer Dental implantoloji ürünlerinde, uygulama stratejilerinde uzmanlaşmış, bu uzmanlığını klinik ve implant uygulamalarının gelecekteki şeklini güçlendirme konusunda eğitim programlarına odaklandırmıştır.

ISO 13485, kalite belgesi bulunan Zimmer Dental Inc, endüstrinin en önemli kalite standartlarını karşılamak ve kendisini kalite konusunda aşmak amacı ile çok kapsamlı dental implant ürün grubunu piyasaya sunmuştur. Bu ürün grubu arasında, kök oluşumlu implant uygulamaları, restorasyon için prostetik eklemeler, cerrahi alet takımı, kolojen destekli yara iyileştirme uygulamaları ve yeniden oluşumlu ürünler ( kemik aşılama ürünleri) başta gelmektedir.

Carlsbad, California, San Diego’da konumlanan Zimmer Dental firması ile ise Amerika dışında 8 ek piyasaya seslenmeyi düşünmüşler ve bunda başarılı olmuşlardır. ( Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, İsrail, İtalya, İspanya bu ülkeler arasındadır.) Ek olarak, dünya çağındaki çeşitli ülkelerdeki tek distribütörlük ağı ile Zimmer Dental Inc, başarılı şekilde ürünlerinin 60 tan fazla ülkeye ulaşmasını sağlamıştır.