Türkiye'de diş hekimliği tedavileri Avrupa ülkelerinden çok daha Ekonomik, profesyonel ve modern olarak gerçekleştirilmektedir.

Gittikçe daha fazla İngiliz, Alman, Hollandalı ve Belçikalı, yurt dışına ve özellikle de implant ve kron için Türkiye'ye gidiyor. Türkiye'de implant ve kuron yaptırmak fiyat açısından çok cazip. Pek çok klinik var ve bu yüzden doğru olanı kaliteli ve garantili olarak seçmek önemlidir.

Türkiye'de kullanılan implant ve kronların kalitesi dünya standartlarındadır.

Bilgi ve ücretsiz danışma / fiyat teklifi için lütfen bizimle iletişime geçin.

İmplantlar sabit ve hareketli protezlerle kullanılabilir. Tek ya da kısmi diş eksikliklerinde implantlar sabit protez yapmak amacı ile kullanılır. Total dişsizlik ya da tam dişsizlik vakalarında implantlar 2 amaçla kullanılabilir. Tam dişsiz hastalar bir çeneye en az 6 ile 8 implant yerleştirmek kaydı ile sabit dişli hale getirilebilirler.

Ya da tam protez kullanıcılarının en büyük sıkıntısı olan protezlerinin hareket etmesi şikayeti implantlarla ortadan kaldırılabilir. Çenelere 2 ile 4 adet arasında yerleştirilecek implantla hareketli protezler kullanım esnasında sabit hale getirilebilir ve hastaların günlük konforu son derece artırılabilir.

Vidanın kemik ile kaynaşmaması durumunda neler olabilir?

Zaman zaman implantın başarısızlığı ile karşılaşılabilir. Bu durum genellikle implant uygulandıktan sonraki ilk 1-2 ay içinde ortaya çıkar. İmplantın kemikle kaynaşmaması ya da implantın kabul olmaması durumu kesinlikle uygulanan kişinin implantı kabul etmemesi ile alakalı değildir.

İşlem sırasında yapılan herhangi bir terslik, eksiklik ya da işlemden sonra iyileşme dönemindeki herhangi bir olumsuzluk implant kaybı ile sonuçlanabilir. İmplant kaybedildiğinde eğer uygun ise belli bir süre sonra tekrar aynı bölgeye implant uygulaması yapılabilir. Veya kemik durumunun müsaade ettiği derecede, planlamaya da uygun ise kaybedilen bölgenin biraz önüne veya arkasına yeni bir implant uygulaması hemen yapılabilir.

İmplant Başarı Kriterleri

İmplant başarısı, doğru bir planlama, doğru uygulama, doğru bir üst yapı ve hastanın bakımına bağlıdır. Bunlarda olacak bir eksiklik kısa ve uzun vadede implant kaybı ile sonuçlanabilir.

Günümüzde implant uygulamalarında %2 ler civarında gelişen var başarısızlık ihtimali vardır.  Her ne kadar kemik yeterli de olsa, doğru bir uygulama da yapılsa, bugünkü bilimsel veriler %2 ler civarında bir başarısızlık ihtimalini göstermektedir.

Elbette, implant tarihine bakıldığında bu oran %10 lardan %2 lere kadar düşmüştür. Bu başarısızlık, vücudunuzun implantı kabul etmemesi anlamına gelmez. Mutlaka yapılan bir işlem sırasında ya da iyileşme dönemindeki herhangi bir olumsuzluk bu tabloya yol açabilir. Genellikle başarısız implantlar ilk 1-2 ay içinde kendilerini göstermektedir. Uygun bir kemiğe yerleştirilen ve 2-3 ay iyileşme dönemini tamamlamış bir implantta herhangi bir sorun genellikle gözlemlenmemektedir.