1972 Doğumlu olan Mahmut Demirkan, 1998 yılı Ocak ayında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında kurduğu hayallerinin peşinden gitmek üzere Ankara’dan yola çıktı. 1998-1999 Yılları arasında İstanbul Alman Hastanesinde aldığı diplomanın hakkını vererek iyi bir Diş hekimi olarak çalıştı.

1999-2000 Yılları arasında Kocaeli’nde Deniz Hava Üst Komutanlığında askerliğini tamamladı. 2000 yılında kendine ait ilk muayenehanesini Sapanca’da (Adapazarı) açtı.Yine bu süreci takiben 2001 yılında İstanbul’da ikinci diş kliniğini ortaklı olarak açtı.2002 yılında Bolu’ya yapılan ataması sonucunda Sağlık Bakanlığına bağlı olarak mesleğini burada 2005 yılına kadar sürdürdü. Ayrıca Seben / Bolu’da özel muayenehanesini de işletti.

2005 yılında artık yapmak istediği işlerini yapmak ve tekrar özel sektörde kendi kanatlarıyla uçmaya karar verdi ve kendi isteğiyle devlet memurluğu görevinden istifa etti. Yeniden kendine ait dördüncü işletmesini Ankara’da MahmutDemirkan Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak açtı. Halen kendi açtığı işletmesinde şirket müdürü olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Bir diş hekimi olarak Türkiye’nin tüm koşullarında (özel klinikte ücretli diş hekimliği, girişimci olarak kendine ait özel klinikler ve devlet memurluğu) diş hekimliği görevini yapmış olması nedeniyle Diş Hekimliği üzerine çalışma koşullarını yakından tecrübe etti.
İşte tüm bu tecrübelerinin sonunda 2006 yılında kendisine ait Eğitim ve Danışmanlık Şirketinde diş hekimlerine yönelik eğitim ve danışmanlık faaliyetlerini vermeye karar verdi. Ulaşabileceği tüm meslektaşlarına bu konuda hizmet vermeye başladı.Bu konuda faaliyetlerine başarıyla devam etmektedir.

Ayrıca mesleğine olan ilgisinden dolayı 2000 yılında yaptığı estetik vakalarının EDAD(Estetik Dişhekimliği Akademisi Derneği) tarafından değerlendirilmesi sonucu EDAD üyeliğine kabul edilmiştir. Kişisel gelişmin gerekliliğine ve buna inandığı için 1998’den bu yana bu konuda çeşitli seminerlere ve kurslara katıldı.

2005 yılı Ocak ayında Uluslararsı NLP PRACTITIONER SERTİFİKASINI(Sinir Dili Programlaması Uygulayıcısı) almaya hak kazandı. Aldığı eğitimler sayesinde kişisel gelişim, kişisel finans yönetimi, aile danışmanlığı, kariyer danışmanlığı eğitimleri de vermektedir. 
Halen Kendi kliniğinde Diş Hekimi ve işletmeci olarak çalışmakta, Eğitim ve Danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir. Bütün bunların yanında Gazi Üniversitesi İşletme Fakültesinde başladığı “Hastahane İşletmeciliği Yüksek Lisans Programına” devam etmektedir.

Adres:Atatürk Mah. Kutsal Sok. No: 7 / A
Sincan - Ankara
Telefon : 0312 276 99 22
Faks:0312 276 99 19
Email:bilgi@mahmutdemirkan.com.tr
Websitesi: www.mahmutdemirkan.com.tr