Herkese implant uygulanabilir mi? Bu çok göreceli bir konudur. Fakat İzmir implant kliniklerine her başvuran hastaya implant yapılamaz. Bunun başında yetersiz kemik hacmidir, sistemik hastalıklar, yaş, kontrol edilemeyen hastalıklar implant yapılamama nedenlerinden bazılarıdır.Bunları elimine ettiğimizde 16 yaşından itibaren herkese implant yapılabilir.

İmplant kimlere yapılamaz?

Implant 16 yaşından küçüklere, ağır sigara içici denilen günde 2 paket sigara içenlere, kontrol altında olmayan bazı hastalıklarda, sürekli aspirin kullanmak zorunda olan hastalarda, doktorların izin vermediği hastalıklara sahip olan kişilere implant yapılamaz.

Bazı diş eti hastalıkları nedeni ile dişlerinde hiç çürük olmamasına rağmen dişlerini kaybeden bazı hastalara implant yapılabilir.

Bununla ilgili sağlam olmayan ve sallanan tüm dişlerin çekilip geride kalan sağlam dişlerin tedavisi yapılıp diğer boş yerlere implant yapılma suretiyle hastalar hayatlarının geri kalan zamanında rahatça dişlerini kullanabildikleri için yaşam kalitesini artırıcı etkiye sahiptir.

İzmir İmplant

  • İzmir'de implant diş tedavi merkezleri
  • İzmir implantoloji diş hastanesi
  • İmplant Diş Ameliyatı
  • İzmir'de implant diş fiyatını etkileyen faktörler
  • İmplant Cerrahisi
  • İzmir İmplant Tedavisi Uzmanı

izmir implant

İzmir implant hastalarının merak ettiği sorulardan bir diğeri ise Sigara içen hastalara implant uygulanabilir mi?" sorudur. Sigara içilmesi hem lokal olarak yani ağız içerisindeki yara bölgelerinde hem de genel sağlık sistemi olarak yara iyileşmesini geciktiren bir durumdur. Sigara içen ve sigara içmeyen bir hastanın iyileşme süreleri farklılık göstermektedir. Sigara kullanımı her zaman bir risk faktörüdür. Özellikle implant yapıldıktan sonraki 6 hafta içerisinde sigara kullanımı miktarını eğer hasta düzenli sigara kullanıyorsa bir şekilde kontrol altına almasında fayda vardır. Sigara kullanan hastalara implant yapılmaz şeklinde bir ifade kullanmak çok doğru olmaz. Çünkü implant hastalarının istatistiksel olarak büyük kısmı sigara kullanmaktadır. Ancak düzenli ağız hijyeni, düzenli hekim kontrolü veya implant operasyonu sonrasındaki dönemde sigara kullanımının belirli şekilde sınırlandırılması ile implant başarı oranının yükseltilmesi mümkündür.