Ağızda meydana gelen diş kayıpları diğer dişlerde çürümelere, diş eti problemlerine, çeneler arası ilişkilerin bozulmasına bağlı olarak çene ekleminde meydana gelen sorunlara yol açabilmektedir. Günümüzde eksik dişlerin yerine kullanılan protez ve köprüler yerini yavaş yavaş implanta bırakmaya başlanmıştır.

Artık implant başta İstanbul olmak üzere ülkemizde diş eksikliklerinin giderilmesinde yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.  İmplantlar diş kökünü taklit eden titanyum yapılardır. Bunlar hem alt çenede hem üst çenede kullanılabilirler. İmplantı çene kemiğine yerleştirdikten sonra çene ile kaynaşması beklenir, bu uyumdan sonra üzerine arzu edilen kaplama, köprü yada protez yapılır.

Mevcut tek diş eksikliği köprü ile tedavi edilecek olursa komşu dişler küçültülerek bu dişlerden destek alınır. İmplantın özelliği ise yandaki dişlere dokunulmadan eksik bölgeye yerleştirilmesidir. Halk arasında damak olarak tabir edilen tam protez kullanan hastalar da implantı tercih etmeye başlamışlardır. Bu hastalar alt protezleri nedeni ile rahat konuşamadığını,  rahat yemek yiyemediğini söylerler. İmplant uygulaması ile protezlerin tutuculuğu üst seviyeye çıkarılır. Hatta yeterli kemik desteği var ise daha fazla sayıda implant yapılarak hasta protez kullanmaktan kurulur.

İstanbul İmplant

  • İstanbul diş hastanesi
  • İmplant diş istanbul
  • İstanbulda implant diş ameliyatı
  • İmplant fiyatları İstanbul'da ne kadar?
  • İstanbul implant Diş Fiyatı

Diş kayıpları ya da diş çekimi sonrası kemik erimesi meydana gelir, çene kemiğindeki erime aslında doğal bir süreçtir. Ancak eksik diş yerine implant yapıldığında bu erime çenede meydana gelmez. İmplantlar uzun süreli yapılardır. Kişilerin tıpkı doğal dişlerdeki gibi diş ipi kullanmaları, diş fırçalamaları gerekir. Nasılsa doğal dişe bakıldığında sizinle uzun süre kalacak ise iyi bir bakımla implantlar da uzun süre ağızda kalabilecektir.

istanbul implant

İstanbul diş implantı uygulamalarında önem kazanan konulardan bir tanesi de sterilizasyondur. Uygun steril koşullarda yerleştirilmemiş bir implant ileri dönemlerde kayıpla sonuçlanabilir.  Bu tip cerrahi operasyonlar sterilizasyon konusuna maksimum önem vermek gerekir. bu şekilde implant işlemi sırasında hastanın herhangi bir enfeksiyon kapma riski ortadan kaldırılmış olur.

İstanbul implant kliniğinde sıkça sorulan sorulardan bir tanesi de "İmplant üzerine lamina yapılabilir mi?" sorusudur. İmplant üzerine lamine diş yapılması maalesef mümkün değildir Lamine bireyin sadece sağlam dişlerinin ön bölgelerinde hafif şeklide aşındırma ile hazırlanmış olan porselen yaprak kapakçıkların yapıştırılması esasına dayanır. yani lamine uygulaması yapılabilmesi için hastanın sağlam dişine ihtiyaç duyulmaktadır.