İmplant yerleştirilirken hiçbir acı duyulmaz. Nasıl bir diş çekilirken local anestezi ile yeri uyuşturuluyor ise implant yapılırken de o bölge uyuşturulur. Dolayısı ile işlem yapılırken hastanın bir acı duyması mümkün değildir. İşlemden sonra eğer bir iki implant yapıldıysa ve küçük bir implant operasyonu olduysa, hasta genelde pek fazla ağrı hissetmez. Ertesi gün çok az bir ağrı olabilir veya olmaya bilir.

İmplantın yapıldığı akşam eğer 7-8 tane diş değiştiyse hafif bir ağrı olabilir, 10 üzerinden ağrının şiddeti ile ilgili derecelendirme yapılırsa 5-6 seviyeleri denilebilir.

Ağrı tamamen yapan hekimin becerisine göre değişir. Operasyon yapılırken hekimin yarattığı travmanın seviyesine göre ağrınsın şiddeti değişiklik gösterir. Operasyon sırasında çalışan ekibin o bölgeye olan itinası, dikkati, titizliği ağrıyı azaltan en önemli noktadır.

İmplant operasyonu diğer birçok diş hekimliği uygulamalarında olduğu gibi lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen bu işlemlerde hastanın herhangi bir ağrı ve konforsuzluk hissetmesi mümkün değildir.

implant acı verir mi

İmplant Tedavi Sonrası Kanama

Diş implant tedavisi cerrahi bir işlemdir ve çoğunlukla kesi yapılarak ve dikiş atılarak sonlandırılan cerrahi bir operasyondur. Dikiş kullanıldığı için cerrahi operasyondan sonra belirgin bir kanama görülmez. Ancak sızıntı şeklinde hafif bir kanama olması gerçekleşebilir. Bu durumda endişe etmeye gerek yoktur.