İmplantta en önemli nokta kemik yapısıdır. Diş kaybı olan bölgede kemik yeterli derecede ise (kalınlığı, sertliği, yapısı yeterli ise) o hasta için implant uygulaması çok kolaydır. O zaman kemik üzerindeki diş etinin tamamı açılmadan, lazerle implantın girebileceği yer açılır ve sadece implantın oturabileceği yer kadar kemik içinde yuvası hazırlanır ve implant yerine konulur. Bu kemiği uygun olan kişi için problem olmaz. Genelde bu hastalar ertesi gün ankara implant kliniklerine geldiklerinde çok fazla ağrısı olmadığını ve ufak tefek ağrılarının olduğunu anlatırlar.

Ama implant uygulanacak yerde kemik dokusu yeterli değil ise uygulama biraz daha zordur. Mesela bazı durumlarda hem diş çekilip, aynı zamanda çekilen yere implant uygulanan durumlar vardır. Dişte madde kaybı fazla olduğu ve çürük olduğu durumlarda diş çekilir ve aynı seansta hastanın implantının yerleştirildiği durumlar vardır. Hasta aynı seansta implant yerleştirildiğinde buna immediate implant denir. Bunun etrafında boşluklar kalabiliyor, bu sefer de kemik tozları ile bu boşluklar doldurularak kapatılır ve üstü özel bir şekilde kapatılıp dikiş atılır.

Ankara İmplant

  • Ankara'da İmplant Cerrahisi
  • Ankara İmplant Uzmanı
  • İmplant diş hastanesi Ankara
  • Ankara için vidalı diş fiyatları

ankara implant

Tek diş kayıplarında diş çekip aynı anda implant yapma sistemlerinde sistem bu şekilde çalışır. Eğer kemik yapısı kaybı fazla ise, bunun zorluk derecesi  ve uygulanan tedavi yöntemi de alt ve üst çeneye göre de değişir.  Eğer üst çenede kemik kayıpları burun boşluklarının bulunduğu bölgelerde daha fazla ise o bölgede kemik kalınlığı oluşturulur ve aynı seansta implant uygulanır. Bu operasyonlar hastaya ilk 2-3 gün sıkıntı verir, ama sonrasında şişlikler iner ve ağrılar da kesilir.

Alt çenede arka bölgelerde kemik erimesi fazla olduğunda oradan geçen sinire çok yakın bölge olabilir. Bu durumlarda hastanın kendisinden alınan kemikle ya da firmaların hazırlamış olduğu kemik yapıları ile kemik kalınlığı oluşturulur ve implant yapılır.

Ankara implant kliniklerinde merak edilen konulardan bir diğeri ise "Uzun süre önce çekilen dişlere implant uygulaması yapılır mı?" konusudur. İmplant uygulanması planlanan bir hastada diş çekimi yapılmışsa eğer ortalama 6 hafta kadar beklemek gerekebilir. Diş çekiminin çok uzun süre önce yapılmış olması implant uygulaması yapılması açısından herhangi bir engel teşkil etmez. Önemli olan her zaman olduğu gibi implant yapılacak bölgede yeterli kalınlıkta ve yeterli yükseklikte kemiğin varlığıdır.