İmplantların avantajları teknolojisinin gelişimi ile beraber saymakla bitmez. En basitinden tek diş kayıplarında bile çevre dişleri aşındırarak yapılan köprülerden sonra tek diş yerine, boşluğun yerine konulan, hiçbir dişe dokunmadan o dişin eksikliği tamamlanabilmektedir.

Bütün dişlerin eksik olduğu durumlarda bazen tam protez denilen halk arasında takma-çıkma protez olarak bilinen uygulamalar yapılması gerekir. Bu vakalarda implant desteği olmaz ise alt çene ve üst çenede protez bir miktar hareket halindedir. Herhangi bir şey yerken protezin oynama riski vardır.

Adana implant diş kliniğinde alta veya üste yapılacak 2-4 implant veya sabit hale geçirebileceğimiz kemiğimiz mümkünse tamamen implantla yapılan vakalarda protezler oynamamaktadır. Stabil, sağlam bir şekilde yerlerinde durmaktadır.

Adana İmplant Tedavisi

  • Adana implant tedavi merkezleri
  • Adana diş hastanesi
  • İmplant diş fiyatı Adana
  • Adana implant tedavisi Uzmanı
  • Adana İmplant Kiniği

adana implant

İmplant diş tedavileri ile çiğneme fonksiyonları neredeyse bütünüyle geri kazanılabilmektedir. Eski dişlerimizle çiğneyebildiğimiz kuvveti, implant protezleri ile de çok rahat uygulanabilmektedir. Eğer tek diş eksikliği varsa konan implant yabancı bir cisim gibi hem hastayı hem de dışarıdaki görüntüden o bölgede bir protez olduğu anlaşılabilecek mi sorusu Adana implant hastalarının genelde sorduğu bir sorudur.

Fakat böyle bir şey söz konusu değildir. Hasta yemek yerken ve implantını kullanırken bunun implant olduğunu anlamasının imkanı yoktur. Dışarıdan bakıldığında da iyi çalışılmış bir protezin orda yabancı bir cisim olarak gözükmesi söz konusu bile değildir.