İmplant Rehberi

İmplant Fiyatları

İmplant Fiyatları

İmplant tedavisi için tek tip bir fiyatlandırma söz konusu değildir. Çünkü implant uygulaması yapılırken çeşitli etkenler söz konusu olduğundan, bu etmenler maliyeti belirlemektedir.

Günümüzde bakıldığında, ülkemizde genel olarak insanların alım güçleri düşünüldüğünde implant tedavisinin çok uygun maliyetli bir tedavi olduğu söylenemez. Ancak, elde edilen sonuç ve başarı oranı kıyaslandığında yapılan harcamanın boşa gitmeyeceği tedavi yöntemlerinden biridir.

İmplant fiyatını etkileyen önemli unsurlar;

  • Uygulamada kullanılan tüm materyallerin ithal olması.
  • Sağlıklı implant üretimi için çok yüksek teknolojiye ihtiyaç duyulması.
  • İmplant uygulama işleminin karmaşıklığı, hastanın ağız içi durumu ve ihtiyaçları. (İmplant tedavisinde maliyeti etkileyen bir etken de,  kişinin implant yaptıracağı bölgenin implanta uygun olup olmadığıdır. İmplanta uygun olmayan doğrudan implanta uygun olup olmadır ağız yapısı, ek tedavi süreçleri doğuracağından ve implant için uygun altyapı oluşturulması gerektiğinden, bu tarz tedavi de implantın fiyatını etkiyecek bir etkendir.)
  • Hekimin tercih ettiği implant markasının tedavinin maliyetine etki etmesi. ( Piyasada çok çeşitli ve fiyat aralıkları farklı olan implant modelleri vardır. Hekim kullandığı implant ile implant uygulamasının maliyetini de bir nevi belirlemiş olur. Yalnız piyasada en iyi bilinen, başarı oranını kanıtlamış olan implantlar tedavi de kullanılmalıdır ki, tedavi başarılı şekilde tamamlanabilsin)

diş implant fiyatı

Kesin fiyat, hekimin hastanın ağız ve çene yapısını muayene etmesi, tedavi şekline karar vermesi ve hastanın talep ettiği proteze tipine göre ortaya çıkmaktadır. Dolayısı ile, insanların alım gücü göze alındığında ilk bakışta pahalı gibi görünen implant tedavisi özellikle implant tedavisi uygulanan kişilerin uzun dönemde aldıkları verim, kullanım rahatlığı, konfor, güven göz önüne alındığında çok da pahalı olmadığı sonucunu doğurmaktadır.

Yapılan çeşitli anketlerde, kişilerin implant tedavisinden sonra elde ettikleri sonuçlar, hastaların yaptıkları harcamadan memnun kaldıklarını, gerekirse tekrar implant yaptırabileceklerini bizlere göstermektedir.

Güncel fiyat bilgilerini almak için diş hekiminize başvurunuz.

İletişim Formu

İmplant Sitesi

İmplant Merkezi

İmplant Bilgileri

İmplant Klinikleri

Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.